keep it on - 4.díl

24. dubna 2013 v 17:32 | nat |  keep it on
nadměrně bez akce, palec dolů.


,,Opravdu?" i přesto, že se snažil působit zaujatě a překvapeně, jsem věděla, že nějak nevnímá. Ne, nevadilo mi to. Nemusela jsem se o Cristianovi dál bavit, ale přišlo mi to zvláštní.
,,Ehm… asi bych už měla jít," řekla jsem po chvilce trapného ticha. Oscara na mě bleskově vzhlédl, stejně tak Rodrigo.
,,Tak brzo, vždyť jsme tu ani ne patnáct minut," Rodrigo začal protestovat jako první, Oscar souhlasně pokyvoval hlavou.
,,Mýlíš se, kamaráde. Ve skutečnosti tady sedíme zhruba hodinu," opravila jsem ho. Nemusela jsem odcházet, ale něco mi v duchu říkalo, abych odešla.

,,Nesouhlasím, ale zdržovat tě nemůžu," pousmál se Rodrigo. ,,Každopádně se s tebou nebudu domlouvat na příště, protože my dva na sebe máme takové štěstí v potkávání, že nás osud pokaždé svede k sobě."
,,Špatnej balící trik. Ale jinak máš pravdu," musela jsem se zasmát. Oscar vstal také.
,,Taky bych měl jít, musím se ještě stavit u Davida pro oblečení na trénink. Půjdeme spolu kousek?" při poslední větě se s mdlým úsměvem podíval na mě.

,,Jasně," přikývla jsem. Ten člověk mě neskutečně mátl. Ani jsem nevěděla, co si o něm mám myslet. Chvilkami o mě jevil zájem, chvilkami zase dělal, jako bych byla vzduch. Z části mě to rozčilovalo. Rodrigo se rozhodl zůstat.
Vyšli jsme ven z baru. Nikdo z nás nic neříkal. K mému překvapení za mnou Oscar šel celou cestu domů.
,,Neříkal jsi, že se musíš stavit u nějakého Davida?" zeptala jsem se nakonec.

,,Říkal. Tak si to trošku prodloužím, no co. David počká. Vlastně jsem se tě chtěl ohledně něčeho zeptat," váhal, mluvil pomalu. Lehký vánek si pohrával s jeho roztomilými vlasy. ,,Proč, když jsme měli mluvit o Ronaldovi, jsi se najednou začala tvářit tak… bojácně a ublíženě?"

Sklopila jsem hlavu a neměla jsem tušení, co říct. Jako ostatně pokaždé, když se mě někdo ptal ohledně Cristiana. Ale tohle bylo v něčem jiné. U Oscara jsem cítila, že mu to chci všechno říct. Je to bláznivé, když se uvědomím, že toho člověka vůbec neznám.

,,Když půjdeš dovnitř, řeknu ti to. Nechci i tom mluvit tady venku," ne, to snad ne! Co to do mě vjelo?
,,Čas mám, tak teda dobře," pousmál se energickým úsměvem.
Vešel ke mně do bytu a já ho usadila na můj maličký gauč.
,,Tak povídej," zadíval se mi hluboko do očí, když jsem si k němu přisedla.

,,Já nevím, jestli ti to mám říct. Neznám tě. A tak proč mám sakra pocit, že ti můžu vyklopit i to, jakou barvu má mé spodní prádlo?" vzdychla jsem zoufale a následně jsem se chytla za hlavu s neuvěřením, jakou hovadinu jsem právě vypustila z úst. Oscar se začal hlasitě smát a já se k němu přidala.
,,Tohle po tobě vědět nepotřebuji. Ale pokud chceš, já ti řeknu, jakou barvu mají moje spodky, a ty mi pak budeš věřit," pokrčil srandovně rameny. ,,Šedá," zasmál se nakonec.

,,Fajn, dost srandy," nadechla jsem se a v duchu se hubovala. ,,Znala jsem Cristiana. Byl moje první láska. Věřila jsem mu ve všem, co říkal. I když jsem byla malá holka, měla jsem ho stejně ráda, jako moji rodinu. Jenže potom odjel. Nerozloučil se a nikdy to nevypadalo tak, že by mu to bylo líto. Neozval se, nikdy nenapsal a nedal vědět o své existenci. A já, já husa blbá, se o něj pořád starám a věřím, že mi jednou zavolá. No… je mi nepříjemné o něm mluvit, to proto ten výraz," shrnula jsem to. Teď, když jsem to vyslovila, jsem si vážně připadala jako malá puberťačka.

Řeším tu naprosto stupidní problémy, kterým se ani problémy říkat nedá. Raději jsem ani nechtěla vědět, co si o tom Oscar pomyslí. Když jsem vzhlédla a podívala se mu do obličeje, spatřila jsem nadmíru pobavený úsměv. A znovu se popadla za hlavu a musela se své stupidnosti zasmát taky. Cítila jsem se líp, když jsem to ze sebe všechno shodila, ale udělala jsem v tohle ohledu dobře? Co si o mě teď Oscar bude myslet?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Polyphasic Sleep Polyphasic Sleep | E-mail | Web | 26. dubna 2013 v 16:53 | Reagovat

Je to krásné. Už nevím, co k tomu napsat.. čte se to úžasně:) Určitě můžeš co nejdřív přidat další kapitolu:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama