blue jersey. - 7. kapitola

21. ledna 2013 v 19:13 | natt |  blue jersey


7.kapitola
Když jsem doběhla na to malé hřiště, kam jsem dřív chodívala, uvědomila jsem si, že se chovám jako malá. Od všeho pořád utíkám. Sedla jsem si do trávy, kterou pokrývala maličká vrstva nově napadeného sněhu. Povzdychla jsem si. Co teď dělat… nejspíš půjdu domů a budu dělat, jako by se poslední dva měsíce nestaly. Tak to bude nejlepší.

Pomalu jsem se došourala domů. Rodiče se mě vyptávali na fotbal a všechno kolem, ale viděli, že se mi nechce mluvit. Další den jsem měla pár zpráv a zmeškaných hovorů. Daniel a Ludy. Věděla jsem, že Danielovi volat nechci, ale udělala jsem to. Omluvila jsem se mu a vysvětlila, že jsem chtěla být sama. S klidnou hlavou to pochopil.

Poté jsem zavolala Ludy. Vyprávěla mi, že to Davida všechno mrzí. A to nechápu. Nemá ho co mrzet. Udělal chybu, když mě vzal k němu a uvědomil si ji. Takže to napravil. Dál už ho nic mrzet nemusí. Také říkala, že David teď odjel do Brazílie na víkend, tak mě pozvala na trénink týmu. Když tam nebude David, bude to snadnější. Tak jsem souhlasila.

Ludy se pro mě stavila další den už kolem osmé ranní. Teple jsem se oblékla a pořádně nasnídala. Vyrazili jsme do tréninkového centra v Cobhamu. Dnes tu bylo celkem málo fanoušků, za to tu bylo hodně rodin fotbalistů. Manželka Fernanda Torrese s dětmi, já s Ludy, syn Branislava a další. S většinou jsem se seznámila. Dokonce jsem měla tu čest hlídat Lea, syna Fernanda.

,,Hele Christ, měla bys vědět, že je to Davidovi opravdu líto a že by tě chtěl znovu vidět. Já vím, nejspíš to pro tebe nebude nejlehčí, ale on tě má fakticky rád," pověděla mi Ludy, když jsem držela Lea v náručí a pozorovala jsem Edena Hazarda, jak hbitě střílí jeden míč za druhým.

,,Ludy, David měl pravdu. Není dobré, že jsem u vás bydlela. Moc mi David chybí, to přiznávám… ale pochop, že to není dobrý nápad," spravila jsem Leovi čepičku, abych mu zakryla vyčnívající uši.
,,Ale ano, je. Až se vrátí z Brazílie, nějak zařídím, abychom se ještě všichni potkali. No a měla bys vědět ještě jednu věc. David byl zasnoubený, ale svatbu před týdnem zrušil. Kvůli tomu odjel, aby to všechno urovnal," Ludy se teď dívala do země, jakoby řekla něco, co by vůbec říkat neměla. Nechápavě jsem na ni zírala.
,,Proč ji zrušil?" řekla jsem po chvilce trapného ticha.

,,Možná si myslíš, že je to blbost, ale já si myslím, že je to kvůli tobě," otočila jsem se k ní celým tělem. Kvůli mně by zrušil svatbu? Zrušil by svatbu, kvůli holce, kterou zná tak krátkou dobu? David je možná blázen, ale že by byl až takový, to je vyloučeno.
,,Mýlíš se. On mě bere jako kamarádku. Navíc… to není možné," Ludy pozorovala pobíhajícího Oscara kolem brankoviště.
,,Ty se mýlíš. Nikdy sis nevšimla, jak se na tebe dívá? Ten pohled označuje něco víc, než jen kamarádství. Dívá se na tebe s láskou. A tak se dívá jen na svou rodinu, kterou miluje. Jestli se pletu, tak fajn. Jestli ne… uvidíme, až se vrátí," mrkla na mě. Postavila jsem Lea na zem a dovedla jsem ho k jeho matce. Vrátila jsem se k Ludy.

,,Víš, já ani nevím, jestli bych ho byla schopná milovat. Samozřejmě, lepšího člověka jsem nepotkala. Nikomu jsme to neřekla, ale cítím něco i k Lucasovi. Jsi první, komu to říkám. Když se mě párkrát u vás dotkl, bylo to, jako by vybuchla bomba tam, kde se mě dotknul. Já… jsem zmatená," Ludy plnou pozornost obrátila na mě. Chvilku nevěřícně zírala.

,,Teda! Lucas jo? Je pravda, že je strašně sexy a tak všechno, ale mysli na to, že má přítelkyni a je s ním doopravdy šťastný. Ano, lehce se mi to říká, ale měla by sis to uvědomit," jemně mě pohladí po ruce a soucitně se mi podívá do očí.

,,Až se David vrátí, nějak se to vyřeší. A víš co by sis měla ještě uvědomit? Nejspíš kvůli tobě zrušil svatbu. A to už sakra něco znamená," mile se na mě pousmála.
Trénink končil. S hráči jsem prohodila pár slov. Naposledy jsem si pochovala Lea a rozloučila jsem se s ním. Nemohla jsem přestat myslet na to, co se během dneška událo. Zase další věci k přemýšlení.

Ludy mě vysadila kousek od domu. U mého domu stálo elegantní auto. Daniel. Co tu, proboha, chce? Když mě uviděl, vystoupil z auta a dlouhými kroky ke mně přišel.
,,Ahoj. Chyběla jsi mi," řekl milým hlasem, objal mě a políbil mě do vlasů. A sakra. Proč zrovna teď?
,,Ehm, ahoj Dane," pozdravila jsem a pokusila jsem se dostat z jeho objetí, což se mi povedlo.

,,Tak jak se máš? A kde jsi vůbec byla? Čekám tady na tebe nejmíň přes dvě hodiny!" zasmál se a tím odhalil své dokonalé, rovné zuby.
,,No, momentálně to nestojí za nic. Víš, byla jsem v Cobhamu, na tréninku. Nemusel jsi na mě čekat, stačilo by mi zavolat," popravdě, kdyby mi zavolal, nezvedla bych to.
,,Bavila ses? Já tě chtěl vytáhnout na čaj," vzal mě za ruku.
,,Bylo to fajn. Promiň, ale slíbila jsem matce, že budu brzy doma. Snad jindy," hbitě jsem se mu vyškubla a rozběhla jsem se ke dveřím. ,,Měj se!" zakřičela jsem z dálky a nechala jsem ho stát v té zimě. Už zase jsem si to vyčítala. Byl na mě tak hodný.

Když jsem přišla domů, zasedla jsem k počítači. Měla jsem pár nových zpráv. Nic zajímavého. Když jsem se už chtěla odhlásit, spatřila jsem e-mail od neznámého odesílatele bez předmětu. Otevřela jsem ho.

Christine,
Nejspíš už víš, že jsem v Brazílii. Byl jsem zasnoubený, ale svatbu jsem zrušil. Vrátím se do Londýna v pondělí a potřebuju tě vidět. Musíme si promluvit. Nezachoval jsem se k tobě správně. Všechno jsem to podělal. Jen ti chci říct, jak mě to mrzí. Vím, asi mě nebudeš chtít vidět, ale jestli ano, přijď hned v pondělí do naší hospody. Buď tam kolem druhé.
David.

Musela jsem si to přečíst nejmíň dvakrát. Takže ano, opravdu to zrušil. A teď už z části věřím, že díky mě. Jsem mrcha. A nejhorší na tom je, že ani nevím, jak jsem se na tom zasloužila. Chci ho tak zoufale vidět. Chci ho mít na dotek. Chci vidět jeho smích. I kdyby by to mělo být naposled, kdy ho uvidím. Jsem si naprosto jistá, že bych byla schopná udělat cokoliv, abych ho znovu potkala.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lilly Lilly | 21. ledna 2013 v 21:40 | Reagovat

Na tuhle kapitolu jsem se zvláště těšila:)

2 Polyphasic Sleep Polyphasic Sleep | E-mail | Web | 23. ledna 2013 v 15:24 | Reagovat

úžasné:)začíná to být čím dál tím zajímavější a já se neskutečně těším na další kapitolu:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama